Torenbeklimming Grote- of St. Nicolaaskerk

20 July, 13:30 – 16:30

Grote- Of St. Nicolaaskerk, Elburg

Bezoek de Grote of St. Nicolaaskerk en beklim de toren waarbij u een prachtig uitzicht heeft over Elburg en omgeving. De kerk is gesloten bij rouw- en trouwdiensten en als er opnamen gemaakt worden.

De Grote of Sint-Nicolaaskerk is gedurende het gehele zomerseizoen van mei t/m augustus te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. De kerktoren is in die periode eveneens te beklimmen. Beklimmers van de toren zien hun inspanning beloond met een fantastisch uitzicht over Elburg, het Veluwemeer en de Veluwe.

In 1397 gaf de bisschop van Utrecht toestemming om in het toen nieuw gebouwde stadje Elburg een parochiekerk te bouwen. De kerk werd in de noordoostelijke hoek van de stad in gotische stijl gebouwd. De bouw was klaar in de vijftiende eeuw. De kerk werd gewijd aan de heilige Nicolaas, de schutspatroon van de zeelieden en vissers.

De toren bestaat uit een sokkel met daarboven drie geledingen, die aan elke zijde drie uitsparingen hebben in spitse bogen. Er staat geen spits op de toren. Deze ging verloren bij een blikseminslag in 1693. Geldgebrek heeft voorkomen dat de spits ooit weer werd herbouwd.

In de kerk neemt het prachtige Quellhorstorgel uit 1825 een prominente plaats in. In de jaren 1971 – 1975 werd de kerk grondig gerestaureerd. Tijdens deze restauratie kwamen enkele bijzondere muurschilderingen uit 1607 – 1610 onder de kalklagen te voorschijn. De geelkoperen kronen in de middenbeuk dateren uit de zeventiende eeuw. Nadat Elburg in 1956 was afgesloten van open vaarwater, schonk visserman Wichert Jansen een model van de botter EB 32 aan de kerkvoogdij. Dit bottertje hangt aan de zuidelijke muur van het middenschip, als symbool van de betekenis van de visserij voor Elburg. 

Bezoek de Grote of St. Nicolaaskerk en beklim de toren waarbij u een prachtig uitzicht heeft over Elburg en omgeving. De kerk zelf is gratis te bezoeken; de toren beklimmen kost € 1,50.

All dates

  • Wed 1 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 2 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 3 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 4 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 5 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 8 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 9 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 10 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 11 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 12 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 15 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 16 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 17 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 18 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 19 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 22 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 23 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 24 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 25 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 26 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 29 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 30 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 31 May.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 1 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 2 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 5 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 6 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 7 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 8 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 9 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 12 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 13 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 14 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 15 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 16 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 19 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 20 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 21 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 22 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 23 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 26 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 27 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 28 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 29 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 30 Jun.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 3 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 4 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 5 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 6 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 7 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 10 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 11 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 12 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 13 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 14 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 17 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 18 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 19 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 20 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 21 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 24 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 25 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 26 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 27 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 28 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 31 Jul.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 1 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 2 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 3 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 4 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 7 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 8 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 9 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 10 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 11 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 14 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 15 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 16 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 17 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 18 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 21 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 22 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 23 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 24 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 25 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 28 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 29 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 30 Aug.
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 31 Aug.
    • 13:30 – 16:30

Opening hours

  • Wed 1 May
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 2 May
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 3 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 4 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 5 May
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 8 May
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 9 May
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 10 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 11 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 12 May
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 15 May
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 16 May
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 17 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 18 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 19 May
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 22 May
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 23 May
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 24 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 25 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 26 May
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 29 May
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 30 May
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 31 May
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 1 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 2 June
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 5 June
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 6 June
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 7 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 8 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 9 June
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 12 June
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 13 June
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 14 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 15 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 16 June
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 19 June
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 20 June
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 21 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 22 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 23 June
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 26 June
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 27 June
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 28 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 29 June
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 30 June
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 3 July
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 4 July
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 5 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 6 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 7 July
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 10 July
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 11 July
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 12 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 13 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 14 July
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 17 July
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 18 July
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 19 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 20 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 21 July
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 24 July
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 25 July
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 26 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 27 July
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 28 July
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 31 July
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 1 August
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 2 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 3 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 4 August
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 7 August
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 8 August
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 9 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 10 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 11 August
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 14 August
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 15 August
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 16 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 17 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 18 August
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 21 August
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 22 August
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 23 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 24 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sun 25 August
    • 13:30 – 16:30
  • Wed 28 August
    • 13:30 – 16:30
  • Thu 29 August
    • 13:30 – 16:30
  • Fri 30 August
    • 13:30 – 16:30
  • Sat 31 August
    • 13:30 – 16:30

Address and contact

Grote- Of St. Nicolaaskerk

Zuiderkerkstraat 1
8081 CJ Elburg

Sat 20 July

13:30 – 16:30

Nearby

We have found the following locations near Torenbeklimming Grote- of St. Nicolaaskerk:

Related articles